OFICJALNA STRONA KLUBU

Witamy na stronie
Klubu Sportowego
Błękitni Modlnica

Podsumowanie 2023 roku

20 stycznia 2024, 21:20  

A A A

Początek roku to również czas podsumowań. Jaki był rok 2023 dla Błękitnych?

Co się działo w poszczególnych grupach i drużynach oraz w klubowej infrastrukturze?

Zapraszamy do lektury.

Jak najkrócej podsumować ten rok….

P-  jak przełomowy, bo oddano do użytku dwa obiekty, które stanowią przełom w gminnej infrastrukturze sportowej

  1. jak awansowy, bo zanotowaliśmy kilka awansów i z jednego nie skorzystaliśmy, a dlaczego przeczytacie w podsumowaniu

R – jak rocznicowy, bo był to rok 75 rocznicy założenia naszego klubu

Zapraszamy do lektury.

 

 

Infrastruktura

Jeśli chodzi o infrastrukturę  to  2023 rok to zakończenie dwóch gminnych inwestycji. Na miejscu bocznego boiska stanęła hala łukowa ze sztuczną trawą, natomiast w miejscu dawnego boiska na stadionie w Modlniczce uruchomiono pełnowymiarową płytę ze sztuczną murawą. Inwestycje wykonano w ramach budowy Centrum Sportu Gminy Wielka Wieś i finansowane ze środków  z Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz ze środków Gminy Wielka Wieś. Uruchomienie tych dwóch obiektów to milowy krok w rozwoju gminnej infrastruktury sportowej, dający możliwość treningu dla dużej części naszych drużyn. Z inwestycji bardziej „lokalnych”, ze środków Gminy Wielka Wieś ogrodzono boczne boisko.

Sprawy Sportowe

Drużyny seniorskie

Senior  I drużyna – V liga małopolska gr. zachodnia

Wiosna

Runda rewanżowa debiutanckiego sezonu na szczeblu ogólnomałopolskim była naprawdę ciężka. Wzmocnione ekipy z dolnych rejonów stworzyły naprawdę zaciętą walkę o utrzymanie. Na początku maja wszyscy „eksperci” skazywali nas na nieuchronny spadek. My jednak się nie poddaliśmy. Wygraliśmy ze Spójnią i Karpatami oraz zremisowaliśmy z Orlętami. To dało nadzieję. Ale realnie do utrzymania brakowało 3 punktów. Problemem był mocny zestaw pozostałych przeciwników. Jednak udało się. 17 czerwca wygraliśmy z „rycerzami wiosny”, najlepiej wiosna punktującą drużyną - Pcimianką i utrzymaliśmy V ligę !

Jesień

Po krótkich, ale intensywnych przygotowaniach, nieco odmieniona i odmłodzona, ale i bardziej liczna kadrowo drużyna przystąpiła do rundy jesiennej kolejnego  sezonu w V lidze, rundy bardzo dziwnej.

Dobre mecze przeplataliśmy słabymi. Jeden element był niezmienny, ciągłe braki kadrowe i kontuzje. Ale mimo to daliśmy radę. Drużyna pokazała charakter i wygrała spotkania które powinna wygrać, zdobyła 15 punktów, a 11 miejsce to pozycja na miarę naszych obecnych możliwości i dobra pozycja wyjściowa przed rundą wiosenną.

 

Senior II drużyna

Wiosna - klasa A Kraków gr. 2

Kolejny sezon rezerwy, grające w A klasie zakończyły w środku stawki. Zajęły 7 miejsce ( 32 punkty w 26 spotkaniach, 8 zwycięstw, 8 remisów, 10 porażek , bramki 59-65). Drużyna potrafiła sprawić niespodziankę. Potrafiliśmy pokonać wyżej notowane zespoły, ale także przegrać z teoretycznie słabszymi drużynami. Rezerwy dosyć szybko zagwarantowały sobie miejsce w środku stawki co pozwoliło im na częstą rotacje i dawanie szansy młodym zawodnikom.

 

Jesień - klasa A Kraków gr. 1

Była to jedna lepszych rund w ostatniej historii zespołu rezerw. Mając jedno zaległe spotkanie, uplasowały się na 3 miejscu. Drużynę wzmocnili zawodnicy z drużyny Juniorów Starszych, którzy w zeszłej rundzie uzyskali awans. W połączeniu z doświadczonymi zawodnikami i graczami schodzącymi z 1 drużyny to oni stanowili o sile Błękitnej Rezerwy. Zespół w 12 spotkaniach zdobył 23 punkty ( 7 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki), zdobyli 33 bramki, tracąc 27. Trzeba przyznać, że wynik napawa optymizmem przed kolejną rundą.

Drużyn młodzieżowe

Junior starszy – I Liga okręgowa Kraków-Olkusz

Wiosna

Drużyna juniorów zagrała kolejną bardzo dobrą rundę, zakończoną mistrzostwem I ligi i awansem, z którego nie skorzystaliśmy. Decyzja była bolesna, ale związana ze strukturą mistrzowskiej drużyny, opartej w zdecydowanej większością roczniku 2004, który kończył wiek juniora i luką w rocznikach 2005 oraz 2006. Musieliśmy podjąć decyzję co dla zawodników z roczników 2005, 2006 oraz 2007 będzie lepsze i podjęliśmy decyzje o nieskorzystaniu z awansu oraz skupieniu na walce o awans w juniorze młodszym, co się jesienią udało i ogrywaniu w piłce seniorskiej oprócz zawodników z rocznika 2004, również tych z roczników 2005 oraz 2006.

 

Junior młodszy

Wiosna -  II Liga okręgowa Kraków

 

Zespół występował na poziomie II Ligi Okręgowej i walczył awans. Sezon ostatecznie ukończył na 2 miejscu, nie przegrywając żadnego meczu ( 6 zwycięstw, 3 remisy, 0 porażek) i wywalczył awans do I ligi okręgowej. W drużynie w trakcie trwania sezonu wystąpiło łącznie 26 zawodników, w tym zawodnicy urodzeni w 2009 roku. Na wyróżnienie zasługuje Kacper Kotarba, który jako jedyny zagrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym.

 

 

 

 

Jesień  -  I Liga okręgowa Kraków

 

 

Drużyna Juniorów Młodszych przystąpiła do nowej rundy w znacznie zmienionym składzie, zawodnicy z rocznika 2006 zakończyli występy w tej kategorii wiekowej, natomiast cześć chłopców po dobrych występach w poprzednim sezonie znalazła uznanie w klubach występujących w wyższych ligach.

Rozgrywki I Ligi Okręgowej kończymy w połowie stawki (6 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek)

Nasi podopieczni nie pierwszy raz pokazują ze warto grać w Błękitnych. Sportowa 19 to znakomite miejsce do rozwoju i trampolina do dalszej przygody piłkarskiej. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnik tej drużyny Kacper Gajewski, najpierw zadebiutował, a potem wywalczył miejsce w podstawowej 11-ce V-ligowej drużyny seniorów !.

Po zakończeniu rozgrywek ligowych drużyna nie tylko trenowała, ale cały czas grała mecze kontrolne, z których ostatni odbył się 17 grudnia. Najlepszym strzelcem zespołu został Kamil Szumny

 

Trampkarz

Wiosna – I LOT

 

Zespół oparty głównie na zawodnikach urodzonych w 2009 roku, często wspierany przez chłopców z grupy 2010. W rozgrywkach wiosennych przyszło nam występować w I Lidze Okręgowej gdzie często rywalizowaliśmy z drużynami składającymi się z zawodników z rocznika 2008. Duże dysproporcje w warunkach fizycznych miedzy naszymi chłopcami a zawodnikami drużyny przeciwnej przyniosły dużo trudnych starć, które miały znaczący wpływ na rozwój chłopców i przyniosły wiele korzyści. Rozgrywki kończymy w dolnej części tabeli (2 zwycięstwa, 2 remisy, 10 porażek)

 

 

Jesień – I LOT

 

Jesień w wykonaniu trampkarzy to zupełnie inna rzeczywistość, gra z rówieśnikami, oraz dobry poziom rozgrywek, który zapewniają nam nasi przeciwnicy. Dochodzi też to zmian personalnych w kadrze zespołu, zostają połączone dwa roczniki 2009 oraz 2010.

Z drużyny odchodzi tez kilku najlepszych chłopców, ale nie brakuje też wzmocnień dzięki którym w zespole zwiększa się jakość oraz podnosi rywalizacja. Duża część reprezentująca tą kategorie wiekową jest zapraszana przez uznane krakowskie kluby na testy i konsultacje szkoleniowe. Drużyna od początku rozgrywek jest jedną z nadających ton rozgrywkom i walczy o awans. Ostatecznie zajmujemy 2 miejsce, ulegając Wieczystej, która zbudowała nową drużynę ściągając utalentowanych chłopców z terenu Małopolski i nie tylko.

Nasz bilans to 12 zwycięstw, 0 remisów, 2 porażki. Trampkarze byli naszą najbardziej bramkostrzelną drużyną w rundzie z bilansem bramek 105-32, a najlepszymi strzelcami byli: Baranek 12, Tekieli 11, Brzychcy 10.

Po zakończeniu rozgrywek ligowych drużyna nie tylko trenowała, ale cały czas grała mecze kontrolne, z których ostatni odbył się 17 grudnia.

 

Młodzik

Wiosna – ILOM

Spory niedosyt mogą odczuwać chłopcy z rocznika 2010 po ich ostatniej rundzie w kategorii młodzika. Do końca walczyli o zajęcie 2 lokaty dającej upragniony awans do wyższej ligi. Niestety dwie porażki w dwóch ostatnich kolejkach pozwoliły zająć ostatecznie 6 miejsce z dorobkiem 23 punktów w bardzo spłaszczonej tabeli tracąc do awansu 3 pkt. Warto zaznaczyć, że z rocznika 2010 w trakcie rozgrywek odeszło aż  5 zawodników zasilając szeregi dwóch najmocniejszych akademii w Krakowie, a w ich miejsce szansę gry otrzymali wyróżniający się chłopcy z rocznika 2011 oraz 2012. Najlepszym strzelcem z 7 trafieniami został Aleks Tekieli.


 

 

Jesień – I LOM

Rocznik 2011 zajmujący miejsce po rok starszych kolegach w I lidze okręgowej D1 spisał się nad wyraz przyzwoicie. Początek wymagającej ligi był dla chłopców ciężkim sprawdzianem umiejętności. Po 8 kolejkach zgromadzili zaledwie 9 punktów. Jednak runda rewanżowa, przyniosła sporą metamorfozę w boiskowych poczynaniach zawodników z rocznika 2011 ostatecznie remisując tylko 1 mecz, a resztę wygrywając. Końcowy bilans to 9 meczów wygranych, 1 zremisowany i 4 przegrane co pozwoliło zająć 3 miejsce z dorobkiem 28 punktów. W rundzie jesiennej drużyna młodzika strzeliła 58 bramek, tracąc 28. Najlepszym strzelcem drużyny został Mikołaj Mazur z dorobkiem 21 trafień. Taki wynik pozwala patrzeć z nadzieją, że w następnej rundzie będziemy walczyć o awans do wyższej ligi.

 

Młodzik młodszy

Wiosna – IILOMM

Zawodnicy z rocznika 2011 po braku awansu po rundzie jesiennej rozpoczęli wiosenne rozgrywki w II lidze okręgowej D2. Ostatecznie bilans 6 meczów wygranych,  2 zremisowanych i 1 porażki pozwolił na zajęcie 2 miejsca w tabeli z dorobkiem 20 pkt.

 

Jesień – IIILOM

Grupa z rocznika 2012 w lecie przechodziła ze struktur dziecięcych do młodzieżowych. Nastąpiła, co za tym idzie zmiana trenera. Piotra Pasternaka zastąpił Piotr Janik. Przed rozpoczęciem sezonu z rocznika odeszło kilka mocnych ogniw. Na ich miejsce udało pozyskać się  wyróżniających się zawodników z okolicznych klubów. Drużyna młodzika młodszego zgłoszona została do rozgrywek w starszej kategorii. W rozgrywkach  III ligi okręgowej D1  zajęła 2 miejsce wygrywając 8 spotkań, a przegrywając 2 z ostatecznym mistrzem ligi. Warto zaznaczyć, że część chłopców z rocznika 2012 była cennym wzmocnieniem rocznika 2011,  grającego w I lidze. Błękitni  strzelili 55 bramek, a stracili 25. Najlepszym strzelcem drużyny został Maks Drzyzga z dorobkiem 11 trafień.

 

Drużyny dziecięce

Grupa Orlik Starszy 2013

Grupa licząca 37 zawodników podzielona według potencjału piłkarskiego. Trenująca 3 razy w tygodniu po 1,5h. W ramach zajęć treningowych dodatkowo odbywają trening motoryczny i trening bramkarski. Będąc Orlikiem Starszym zgłoszeni do rozgrywek IV ligi starszej o 2 lata kategorii wiekowej młodzika, w której grając równo i dojrzale zajęli 2 miejsce. W ciągu roku rozegrali 20 Turniejów z czego 12 udało się zakończyć na pudle. Silna grupa, która stale progresuje. Bardzo dużo grają z rywalami z różnych zakątków Polski. Systematyczna praca w ciągu roku, a także na obozach oraz półkoloniach letnich i zimowych kieruje ich pracę we właściwą stronę. W grupie pojawiają się kolejni zdolni chłopcy co pozytywnie wpływa na rywalizację.

W trakcie roku 2023 drużyna uczestniczyła w 20 turniejach ( zwycięstwa w Kuźni Mistrzów, Wataha Cup w Szczyrku, Płomień Cup, Niwka Cup w Sosnowcu oraz w Modlnica CUP, Orzeł CUP oraz awans do finałów Bielik Cup ), rozegrała  kilkanaście spotkań sparingowych oraz w rundzie jesiennej rywalizowała w IV lidze młodzików, awansując do II ligi. Podsumowaniem roku było wicemistrzostwo Krakowa orlików i awans do finałów wojewódzkich.

Grupa Orlik Młodszy 2014

 

Grupa obecnie licząca 27 zawodników systematycznie trenujących w podziałach na grupy. Trening oparty jest na małych grach w których poznają zasady funkcjonowania na boisku. Trening uzupełniony jest o zajęcia motoryczne I trening bramkarski. Grupa zrobiła spory postęp. Dużo w niej zdolnych jednostek. Natomiast muszą pracować nad współpracą zespołową. Postępy dają sporo satysfakcji i pokazują, że praca idzie w dobrym kierunku. Wartościowanie zdrowego stylu życia, regularnej aktywności fizycznej i rozwijanie pasji do piłki nożnej stanowią fundament filozofii tej grupy, mającej na celu nie tylko rozwijanie umiejętności piłkarskich, ale również wspieranie ogólnego rozwoju młodych graczy.

W trakcie roku 2023 drużyna uczestniczyła w 14 turniejach ( zwycięstwa w Płomień CUP, Silherovice Trophy, Kuźni, Mistrzów, Turnieju Niepodległości w Słomnikach, Górnik CUP w Rybniku, oraz awans do finałów Bielik Cup ) oraz rozegrała  kilkanaście spotkań sparingowych.

 

 Grupa Żak Starszy 2015

 

Grupa licząca 36 zawodników. W tym roczniku pojawiło się wielu zdolnych chłopców. Pracowity rocznik lubiący mocno trenować. Widać u nich mocny progres. Trenują 3 razy w tygodniu i grają praktycznie w każdy weekend turniejowo lub sparingowo. Dodatkowo wprowadzone w tym roczniku są jednostki treningu motorycznego i bramkarskiego. Widać spory potencjał ruchowy. Jest ich sporo, głównie dzięki rywalizacji robią postępy, uczą się, wiedzą czym jest porażka i zwycięstwo. Perspektywiczna grupa. W tym roku graliśmy z wieloma ciekawymi rywalami, liczymy że kolejny rok jeszcze mocniej uwidoczni ich potencjał.

W trakcie roku 2023 drużyna uczestniczyła w 12 turniejach ( zwycięstwa w kuźni Mistrzów, Modlnica CUP, Orzeł CUP oraz w UL CUP ) oraz rozegrała  kilkanaście spotkań sparingowych.

 

Grupa Żak Młodszy 2016

 

Grupa liczy 38 zawodników. Treningi w tej grupie odbywają się 3 razy w tygodniu uzupełniane o trening motoryczny. Grupa, które stale się rozwija W treningu stosujemy proste elementy techniczne oraz gry 1x1 i 2x2. Zawodnicy są zaangażowani i chętni do pracy. Grupa liczna z kilkoma perełkami. Graliśmy w Turniejach w Modlnicy, Bronowicach,  Jerzmanowicach, Wieliczce, Piaskach Wielkich  a także mecze ligowe i sparingi.

 

Grupa Skrzat Starszy 2017

 

Grupa liczy 32 zawodników. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu. Chłopcy bardzo zaangażowani. Dzieleni ze względy na posiadany potencjał piłkarski. Bardzo lubią grać i ta forma jest najczęściej stosowana w tej grupie. Małe gry i duża intensywność. Biorąc pod uwagę naturalną potrzebę ruchu, wszystkie wykonywane ćwiczenia są wszechstronne, ogólnorozwojowe i pozytywnie wpływają na zdolności koordynacyjne dzieci. W zespole jest grupa zdolnych chłopców którzy już teraz wykazują spory potencjał piłkarski. Z treningu na trening grupa dojrzewa. Rozegrali w tym roku kilka Turniejów i Sparingów z rówieśnikami. Wypadli w nich naprawdę dobrze. Grupa rozrasta się dzięki czemu wzrasta rywalizacja. To pozytywnie wpływa na rozwój chłopców.

 

 

Grupa Skrzat Młodszy 2018

 

Drużyna rocznika 2018 liczy 15 zawodników. Trenują 2 razy w tygodniu. Na tych zajęciach skupiamy sią na wszechstronnym rozwoju poprzez regularne treningi piłkarskie, które obejmują zarówno technikę indywidualną, zabawy i gry. Trenerzy starają się kształtować nie tylko umiejętności piłkarskie, ale także wartości sportowe, fair play oraz współpracy zespołowej. Rywalizacja w tej grupie opiera się głównie na organizowaniu gier wewnętrznych. Działania rodziców są kluczowe dla funkcjonowania drużyny, zarówno w zakresie organizacyjnym, jak i emocjonalnym.

 

Grupa Naborowa 2019/2020

 

Najmłodsi nasi adepci. Grupa liczy 15 dzieci. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu. Trening opiera się na adaptacji, grach i zabawach ruchowych mających na celu rozwój  ciekawości dzieci oraz zainteresowanie ogólnie pojętym sportem i aktywnością ruchową. Trening jest głównie zabawą i  elementem  przygotowywania do wejścia do najmłodszej grupy w systemie szkolenia. Głównym celem zajęć jest zachęcenie do ruchu i spędzania wolnego czasu z piłką od najmłodszych lat.

 

 

Nie sposób nie wspomnieć o naszych trenerach. To dzięki ich profesjonalizmowi i zaangażowaniu nasze drużyny ciągle się rozwijają i notują sportowy progres. W 2023 roku z naszymi  drużynami pracowali Krzysztof Szumiec, Piotr Pasternak, Dariusz Pyzioł, Piotr Janik, Wojciech Grzybowski, Marcin Łyp, Michał Stebnicki oraz asystenci trenerów Damian Biedak oraz Stanisław Rusinek.
 

Rok 2023 to ponad 250 meczów, kilkadziesiąt turniejów, w tym seria jubileuszowych turniejów dziecięcych, Turniej piłkarskich pokoleń, to hektolitry potu wylane na treningach przez ponad 350 zawodników, to setki zaangażowanych w pasję swych dzieci rodziców, to grupa partnerów i sponsorów, z Gminą Wielka Wieś na czele. Wszystkim gratulujemy postawy i osiągniętych wyników oraz mamy nadzieję że 2024 rok będzie jeszcze lepszy dla całej BŁĘKITNEJ rodziny !

Grzegorz Gil

Komentarze

Nick: WYŚLIJ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych

Partnerzy