OFICJALNA STRONA KLUBU

Witamy na stronie
Klubu Sportowego
Błękitni Modlnica

Podsumowanie 2022

12 stycznia 2023, 11:14  

A A A

Początek roku to również czas podsumowań. Jaki był rok 2022 dla Błękitnych?
Co się działo w poszczególnych grupach i drużynach oraz w klubowej infrastrukturze?
Zapraszamy do lektury.
 

Infrastruktura

Jeśli chodzi o infrastrukturę  to  2022 rok to dwie  inwestycje. Dzięki środkom Gminy Wielka Wieś wykonano plac treningowy obok głównej płyty boiska. Natomiast  w drugiej połowie roku na miejscu bocznego boiska rozpoczęła się budowa hali łukowej ze sztuczna trawą, która podobnie jak  budowa pełnowymiarowej płyty ze sztuczna trawą na miejscu boiska trawiastego na stadionie w Modlniczce odbywa się w ramach budowy Centrum Sportu Gminy Wielka Wieś i finansowana jest z Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych  - Edycja I oraz ze środków Gminy Wielka Wieś.

 

Sprawy Sportowe

Drużyny seniorskie

Senior  I drużyna -klasa okręgowa Kraków gr.1

Wiosna

Zaczynamy od razu z grubej rury !

Dla przypomnienia. Kontuzje i absencje w pierwszych kilku kolejkach spowodowały, że rundę jesienną skończyliśmy ze stratą 9 punktów do prowadzącego duetu  - Olkusz, Spójnia.

Mimo tego,  wszyscy w klubie wierzyli w awans. Drużyna solidnie przygotowywała się do  rundy wiosennej, bardzo dobrze wyglądając w sparingach. I przyszedł pierwszy wyjazdowy mecz z Proszowianką. Mimo, że byliśmy stroną dominującą, stworzyliśmy kilka stuprocentowych sytuacji, to przegraliśmy, bo gospodarze wykorzystali swoją jedyną sensowną sytuację. Stało się jasne, że strata do Olkusza wynosi już 12 punktów. Gdy drużyna weszła do busa nastroje były grobowe, ale po kilkunastu minutach dotarła informacja o porażce Spójni. Wtedy padło, …Panowie jak wygramy wszystko do końca jest szansa ! Czy wszyscy w to wierzyli ? Trudno powiedzieć, ale przyszły zwycięstwa. Jedno, drugie,……ósme, dziewiąte. Wtedy już nikt nie myślał o presji, że trzeba wygrać każdy kolejny mecz. Pojawiały się tylko obawy. Ktoś powiedział, pewnie wszystko wygramy i braknie punktu. Wiadomo, była potrzebna gra fair innych przeciwników i ich jakość, by przeciwstawić się mocnym rywalom. Cały czas wydawało się, że gonimy Spójnię, ich wąska kadra dawała nadzieję, że „ich braknie”. Mimo że z nami przegrali, w wielu meczach mieli wielkie problemy kadrowe, dali radę.  Szczerze, mieliśmy rozpisane możliwe scenariusze, ten ze Spójnią nie wypalił. A Olkusz, murowany faworyt, aby go wyprzedzić musiał stracić punkty w Pilicy. Stracił. Później został rozbity przez nas. Następnie punkty zabrała mu heroicznie walcząca Zieleńczanka, w dodatku punkty z Przeginią straciła Spójnia. Stało się jasne, że już w przedostatnim meczu w Zielonkach możemy zapewnić sobie awans. I stało się. Niemożliwe nie istnieje – rycerze wiosny, zdobyli wiosną 36 punktów, 33 na boisku i 3 walkowerem za wycofany Lot Balice i zdobyli awans !.

To, czego się wielu obawiało to kontuzje i kartki . Nie ominęły i nas. Przez kontuzje wiosną wypadli T. Kawa, Kiełkiewicz, Arian i Windys, który mimo niedoleczonej kontuzji wszedł i zagrał 40 minut w meczu decydującym o awansie. Jednak daliśmy rady. Wchodzili i nie dawali plamy młodzi chłopcy z juniorów. Oni też dołożyli swoją cegiełkę do awansu. Zagrało w mniejszym lub większym wymiarze aż 32 zawodników. Drużyna wygrała wiosną 11 meczów, za 1 mecz dostała punkty walkowerem i przegrała 1 mecz, Bilans bramek całego sezonu  100-32.

 

To największy sukces  w 74-letniej historii klubu, szkoda że trochę niedoceniony przez lokalne środowisko.

Jesień – I drużyna – V liga Małopolska gr. zachodnia

Po krótkich, ale intensywnych przygotowaniach drużyna przystąpiła do debiutanckiego sezonu w V lidze. Pomysł był prosty.  Ci którzy awansowali – będą grali w V lidze. Rewolucji nie było. Przybylo 4 zawodników – Łyp, Kwinta , Krzysiak i Usachov. Ale były też ubytki. Odszedł Słonina, za granicę wyjechał Krzywda, sprawy zawodowe utrudniały pełne zaangażowanie w sezon Skoczykłodzie. Do tego doszły kontuzje kluczowych zawodników - Ariana, Kiełkiewicza i Windysa. Początek sezonu nie powalał na kolana, Było średnio. Jednak im dłużej trwała runda było lepiej, drużyna pokazała charakter, często zdobywając decydujące bramki w końcówkach spotkań.  Ostatecznie w 14 kolejkach drużyna zgromadziła 16 punktów, odniosła 4 zwycięstwa, 4 mecze zremisowała i 6 przegrała. Strzeliła 26 bramek, a straciła 40 goli. W rozgrywkach zagrało 26 zawodników, w tym 12 wychowanków.

Senior II drużyna- klasa A Kraków gr.2

Wiosna

Kolejny sezon A klasowych zmagań drużyny rezerw przyniósł progres wynikowy w porównaniu z rokiem 2021. Udało się zająć 6 miejsce. W 26 kolejkach zawodnicy zdobyli 43 punkty, 13 razy wygrywając, 4 razy remisując i 9 razy schodząc z boiska bez punktów. Drużyna kolejny sezon grała bazując na wychowankach. W całym sezonie wystąpiło 34 zawodników. W kilku spotkaniach szanse minut seniorskich otrzymali najzdolniejsi juniorzy.

Jesień

Runda jesienna przyniosła długo wyczekiwaną zmianę grupy. Drużyna rezerw została przeniesiona do grupy 2 A klasy co wiązało się z bliższymi wyjazdami i większą ilością meczy z lokalnymi rywalami. Po 13 kolejkach Błękitni zgromadzili 18 punktów, kompletując 5 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek, strzelając 33 bramki i tracąc 29. W przekroju rundy szansę gry otrzymało 32 zawodników, w tym 16 wychowanków i 8 juniorów.

Drużyn młodzieżowe

Junior starszy – I Liga okręgowa Kraków-Olkusz

Wiosna

Po wywalczeniu awansu do I ligi drużyna składająca się w zdecydowanej większości z zawodników młodszych roczników 2004 oraz 2005 i 2006  ze zmiennym szczęściem rywalizowała w wyższej lidze.  Zawodnicy potrafili wygrać z liderem na wyjeździe w Kluczach i przegrać u siebie w niesamowitych okolicznościach z plasującą się w dole tabeli Słomniczanką. Ostatecznie w 12 meczach drużyna zdobyła 17 punktów, odnosząc 5 zwycięstw, 2 mecze remisując i 5 przegrywając. Strzeliła 29 bramek, a straciła 26 goli. W rozgrywkach zagrało 23 zawodników.

Jesień

W sierpniu doszło w drużynie do zmiany szkoleniowca. Krzysztofa Szumca zastąpił Piotr Pasternak. Na jesień w drużynie wystąpiło 19 zawodników. Była to udana runda,  niestety bez happy endu. Do ostatniego meczu ważyły się losy ewentualnego awansu o którym zadecydował bezpośredni stosunek bramek między 3 drużynami, które uzyskały taką samą liczbę punktów. Awans uzyskała Zieleńczanka, którą w lidze pokonali jedynie juniorzy Błękitnych Modlnica. Niestety punkty stracone w Proszowicach były kluczowe. Po 9 kolejkach drużyna zgromadziła 24 punkty odnosząc 8 zwycięstw i notując jedną porażkę. Błękitni zdobyli 36 bramek, tracąc 8.

 

 

Junior młodszy

Jesień -  II Liga okręgowa Kraków

Chłopcy z rocznika 2007 którzy wiosną wywalczyli awans do I ligi trampkarzy i zakończyli wiek trampkarza jesienią wystartowali w rozgrywkach w II lidze juniorów młodszych. Drużyna do końca walczyła o awans i pechowo zakończyła rozgrywki na 2 miejscu zdobywając 19 punktów. Zespól rozegrał 8 spotkań. 6 spotkań wygrał, 1 zremisował oraz zanotował 1 porażkę przy bilansie bramkowym 53-6. W rozgrywkach wzięło udział 24 zawodników

 

Trampkarz

Wiosna – IILOT

Drużyna trampkarza starszego, oparta na roczniku 2007, a wspomagana rocznikiem 2008 oraz 2009 w cuglach wygrała rozgrywki rozjeżdżając niczym walec cała ligę i awansując do I ligi okręgowej krakowsko-olkuskiej. W 14 spotkaniach drużyna zdobyła 38 punktów, przy bilansie bramkowym 72-10. Wygrała  12 spotkań, 2 zremisowała i nie zanotowała porażki. W rozgrywkach wzięło udział 26 zawodników.

Jesień - ILOT

Po wywalczeniu awansu i zmianie rocznikowej drużyna trampkarza starszego  uczestniczyła w rozgrywkach I ligi okręgowej oparta zawodnikach z roczników 2008 i w zdecydowanej większości 2009. Mimo młodego składu drużyna grała naprawdę solidnie i zakończyła rundę jesienna na 4  miejscu zdobywając 12 punktów. Zespół rozegrał 9 spotkań. 4 wygrał i zanotował 5 porażek przy bilansie bramkowym 22-34. W rozgrywkach wzięło udział 23 zawodników.

 

 

Trampkarz młodszy

Wiosna – IILOTM

Drużyna trampkarza młodszego, oparta na roczniku 2008, a wspomagana rocznikiem 2009 oraz 2010 rywalizowała wiosną w II lidze trampkarzy młodszych.  W 8 spotkaniach drużyna zdobyła 18 punktów, przy bilansie bramkowym 57-11. Wygrała  6 spotkań i 2 przegrała. W rozgrywkach wzięło udział 22 zawodników.

 

Młodzik

Wiosna – ILOM

Po wywalczeniu historycznego awansu drużyna młodzika starszego uczestniczyła w rozgrywkach I ligi krakowsko-olkuskiej. Zespół zakończył rundę wiosenna na 4 miejscu zdobywając 19 punktów. Drużyna oparta na zawodnikach rocznika 2009, a wspomagana rocznikiem 2010 rozegrała 14 spotkań. 5 wygrała, 4 zremisowała i zanotowała 5 porażek przy bilansie bramkowym  23-16.

W rozgrywkach wzięło udział 22 zawodników.


 

 

Jesień – I LOM

Jesienią drużyna młodzika była oparta o zawodników z rocznika 2010. Start rundy jesiennej w I lidze okręgowej Młodzika "Kraków-Olkusz" był dla chłopców  bardzo ciężki, duże zmiany kadrowe wynikające ze zmiany barw klubowych, w tym odejście jednego z filarów drużyny Kacpra Kopijki do Wisły Kraków oraz rezygnacji dalszej gry w piłkę przez niektórych chłopców sprawiły, że drużyna musiała zostać mocno przemeblowana, co miało swoje odbicie na grze zespołu. Młodzik starszy Błękitnych zakończył rundę jesienną 2022/2023 z dorobkiem 17 punktów. Zajmując 6 miejsce w tabeli. W 13 rozegranych meczach drużyna wygrała 4 razy, zremisowała 5 meczów i w 5 doznała porażki. Błękitni  strzelili 25 bramek, a stracili 24. W drużynie w rozgrywkach ligowych wystąpiło 17 zawodników. W tym 3 zawodników z rocznika 2011.

 

Młodzik młodszy

Wiosna – MLMM 2010

Słabszy początek rundy wiosennej w Małopolskiej Lidze Młodzika Młodszego, spowodował utratę miejsca w pierwszej 10 czego konsekwencją była gra w grupie ,,spadkowej". Tam chłopcy z rocznika 2010 pokazali się z bardzo dobrej strony przegrywając tylko 1 mecz, dzięki czemu mogli cieszyć się z zajęcia 2 miejsca w mimo  wszystko małopolskiej,  mocnej lidze.

IILOMM

Zgodnie z kilkuletnią tradycją najstarszy rocznik dziecięcy, w tym przypadku 2011 wziął udział wiosną w rozgrywkach starszej kategorii wiekowej i zagrał w rozgrywkach II ligi młodzika młodszego. Rywalizując w większości ze starszymi przeciwnikami chłopcy z rocznika 2011 w 6 spotkaniach zdobyli 15 punktów i wygrali swoją grupę. Wygrali 5 spotkań, a 1 przegrali ( przy zielonym stoliku zresztą ) przy bilansie bramkowym 24-8.

 

Jesień – LMM

W przerwie letniej przy przejściu  drużyny  rocznika 2011 z grup dziecięcych do młodzieżowych doszło do zmiany trenera. Drużynę dotychczas prowadzoną przez trenera Piotra Pasternaka, przejął trener Piotr Janik. Natomiast grupę B w roczniku 2011 objął trener Marcin Łyp.

W rundzie jesiennej drużyna młodzika  młodszego  Błękitnych rywalizowała w grupie 3 krakowskich rozgrywek D2, Zespół zakończył rundę jesienną z dorobkiem 17 punktów, zajmując 3 miejsce w tabeli.

 W 10 rozegranych meczach zwyciężył w 5 meczach, zremisował dwa razy  i  doznał 3 porażek przy bilansie bramek 31-29. Najlepszymi strzelcem drużyny został Mikołaj Mazur z dorobkiem 13 trafień, a w rozgrywkach Błękitnych reprezentowało  16 zawodników.

 

Drużyny dziecięce

 

Orlik  2012

Grupa najmniej liczna. Jest w niej kilku zdolnych chłopców. W trakcie sezonu drużyna raz na dwa tygodnie rozgrywała różnego rodzaju turnieje, sparingi i mecze mistrzowskie. Drużyna brała udział m.in. w turniejach: Świątniki Cup (1 miejsce, Kuźnia Mistrzów (1 miejsce), Salt Mine Cup, Energylandia Cup. W zdecydowanej większości wyróżnialiśmy.  się w nich, jednak wielokrotnie posiłkowaliśmy się najzdolniejszymi chłopcami z rocznika młodszego. W tym roczniku systematycznie trenuje 14 zawodników.

Orlik Młodszy 2013

Zdolny i liczny rocznik. Regularnie trenuje w nim 28 zawodników. Grupa 14 zawodników co tydzień gra w  licznych turniejach odnosząc liczne sukcesy. 10 chłopców z tego rocznika regularnie wspiera rocznik U11, nie odstając im w umiejętnościach. Drużyna brała udział m.in. w turniejach:  Kuźnia Mistrzów (1 miejsce), Świątniki Cup (1 miejsc), Pesmenpol Cup (1 miejsce), Niwka Cup (1 miejsce), Kraków Cup (2 miejsce), Zawoja Cup (2 miejsce), Turniej Football Tournaments (2 miejsce), Turniej Mały Lipnik (5 miejsce), Turniej Smoka, Turnieje MZPN.

Żak Starszy 2014

Grupa 24 zawodników. W przeciwieństwie do rocznika 2013 jest tam wielu zawodników o podobnych, wysokich umiejętnościach. W większości turniejów zgłaszaliśmy w tym roczniku 2 grupy z naszego klubu. Grupa która w tym sezonie zrobiła największy progres sportowy. Drużyna brała udział m.in. w turniejach: Zawoja Cup (1 miejsce), Turniej w Makowie Podhalańskim (1 miejsce), Turniej Mali Giganci (1 i 2 miejsce), Turniej Smoka (11 miejsce w Polsce), Kraków Cup, Kuźnia Mistrzów, Turniej Żaków i Skrzatów, Turnieje MZPN.

Żak Młodszy 2015

Również liczny rocznik, jednak podobny do rocznika 2012. Jest w nim grupa chłopców o sporych predyspozycjach piłkarskich, zdolnych, lecz jest też grupa początkujących chłopców dopiero rozpoczynających piłkarską zabawę. Grupa regularnie bierze udział w rywalizacji na wielu płaszczyznach, związkowych i komercyjnych. Drużyna brała udział m.in. w turniejach: Kuźnia Mistrzów, Turniej Smoka, Copalnia Talentów, Turniej Szewczyka Dratewki, Turnieje MZPN.

 

 

Skrzat Starszy 2016

 

Kolejny liczny rocznik. 28 regularnie trenujących chłopców pod okiem 2 trenerów. Grali głównie w turniejach organizowanych przez MZPN. Połowa grupy prezentuje solidny poziom, pozostali to na chwilę obecną  grupa początkująca. Drużyna brała udział m.in. w turniejach: Kuźnia Mistrzów, Turniej w Chrzanowie, Copalnia Talentów, Turniej Żaków i Skrzatów, Dzień  Niepodległości w Modlnicy, Turnieje MZPN

 

Skrzat Młodszy 2017

 

To najmłodsza grupa rywalizująca w rozgrywkach. W tym sezonie zaliczyli debiut w turniejach MZPN prezentując się naprawdę bardzo fajnie. Ich trening oparty jest głównie o formę zabawową. Uczymy ich podstawowych elementów technicznych.

 

Nabór 2018/2019

 

Naszą najmłodszą grupą jest grupa naborowa. Łączy ona w sobie chłopców z roczników 2019 i 2018. Grupa liczy 16 zawodników. Z racji wieku zajęcia mocno wspierają trenerzy. Głównie posługują się metodą opowieści słownej. Zabawa z piłką i bez dominuje w tej grupie wiekowej. Jako jedyni jeszcze nie uczestniczą w rozgrywkach.Należy wspomnieć również o obozach. Grupy młodzieżowe były na obozach w Lesku – zimą oraz Wieliczce - latem. Natomiast grupy dziecięce rozpoczęły rok od obozu w Hiszpanii, na Costa Brava, na obiektach  Premia de Dalt, natomiast latem był obóz w Rymanowie.

 

Nie sposób nie wspomnieć o naszych trenerach. To dzięki ich profesjonalizmowi i zaangażowaniu nasze drużyny ciągle się rozwijają i notują sportowy progres. W 2022 roku z naszymi  drużynami pracowali Krzysztof Szumiec, Piotr Pasternak, Dariusz Pyzioł, Piotr Janik, Mihail Ivasiuc, Wojciech Grzybowski, Michał Stebnicki oraz Marcin Łyp.

 

Rok 2022 to ponad 200 meczów, kilkadziesiąt turniejów, hektolitry potu wylane na treningach przez ponad 300 zawodników, to setki zaangażowanych w pasję swych dzieci rodziców, to grupa partnerów, z Gminą Wielka Wieś na czele. Wszystkim gratulujemy postawy i osiągniętych wyników oraz mamy nadzieję że 2023, jubileuszowy rok będzie jeszcze lepszy dla całej BŁĘKITNEJ rodziny !


 

Grzegorz Gil

Komentarze

Nick: WYŚLIJ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych

Partnerzy