OFICJALNA STRONA KLUBU

Witamy na stronie
Klubu Sportowego
Błękitni Modlnica

Podsumowanie 2021

10 stycznia 2022, 21:43  

A A A

PODSUMOWANIE ROKU 2021

Początek roku to również czas podsumowań. Jaki był rok 2021 dla Błękitnych?

Co się działo w poszczególnych grupach i drużynach oraz w klubowej infrastrukturze?

Zatem po kolei.

Infrastruktura

Jeśli chodzi o infrastrukturę  to  była jedna poważna inwestycja. Dzięki środkom Gminy Wielka Wieś zamontowano na głównej płycie boiska oświetlenie, wykorzystując będące w posiadaniu klubu słupy oświetleniowe. Oświetlenie o natężeniu ok. 100 lx pozwala na treningi w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz rozgrywanie spotkań treningowych i za zgodą przeciwnika meczów mistrzowskich.

Sprawy Sportowe 

Drużyny seniorskie

Senior  I drużyna -klasa okręgowa Kraków gr.1

Wiosna 

Po zimowych przygotowaniach, drobnych korektach personalnych i przesunięciu o miesiąc, ze względu na COVID-19 rozgrywki ruszyły pod koniec kwietnia. Seniorzy grali jak w transie, musieli  wygrywać każdy mecz….i wygrywali. Śrubując rozpoczętą jeszcze w 2020 r. ( dokładnie 3 października ) serię kolejnych zwycięstw. Odnieśli 14 kolejnych zwycięstw, aż nadszedł dzień 2 czerwca i decydujący mecz z TS Węgrzce. Do przerwy 2:0 dla Błękitnych, po bramkach Tomasza Kawy i Kuciela. W 89’ 2:1 dla Błękitnych i rzut rożny dla TS Węgrzce. I wtedy następuje dramat Naszej drużyny, pada wyrównująca bramka i mecz kończy się wynikiem 2:2, zwycięskim remisem TS Węgrzce. Z gospodarzy po tym meczu „uchodzi powietrze”, wiedzą że realnie nie mają szans wyprzedzić lidera. Dotychczas grali i wygrywali, bo musieli licząc na ten decydujący mecz, mimo problemów kadrowych i z niezaleczonymi kontuzjami. Teraz to był dla nich koniec sezonu. 

Mimo tego zajęli 2 miejsce z rekordową liczbą 71 zdobytych punktów i 117! zdobytych bramek. W rozgrywkach zagrało 27 zawodników.

To był najlepszy wynik w 73-letniej historii klubu.

Jesień – I drużyna – klasa okręgowa Kraków gr.1

Po krótkich, ale intensywnych przygotowaniach i niezależnie od dużych wzmocnień drużyny KS Olkusz, trzeba sobie jasno powiedzieć  Błękitni przystąpili do rozgrywek jako faworyt. Niestety początek sezonu był fatalny, kontuzje czołowych graczy i braki kadrowe spowodowały że rozpoczęliśmy falstartem. Po 7 kolejkach mieliśmy jedynie 10 punktów. Druga część rundy była zdecydowanie lepsza, wygraliśmy 5 spotkań i pechowo przegraliśmy z liderem z Olkusza. W 13 kolejkach drużyna zgromadziła 25 punktów, odniosła 8 zwycięstw, 1 mecz zremisowała i 4 przegrała. Strzeliła 45 bramek, a straciła 21 goli. W rozgrywkach zagrało 24 zawodników.

Senior II drużyna- klasa A Kraków gr.1

Wiosna 

Rezerwy w swym premierowym sezonie w klasie A poczynały sobie zupełnie przyzwoicie.  Zajęły 8 miejsce ( 39 punktów w 28 spotkaniach, 12 zwycięstw, 3 remisy, 13 porażek , bramki 60-59), plasując się dokładnie w środku ligowej stawki. Jak to rezerwy, drużyna zanotowała kilka niespodziewanych wyników, ten najbardziej zaskakujący to wyjazdowe zwycięstwo 1:3, z ówczesnym liderem Szreniawą Koszyce ( zespół ten, za przyczyną m.in. Błękitnych II ostatecznie zajął 2 miejsce i nie awansował ). Łącznie wiosną w rezerwach zagrało 31 zawodników.

Klasa A Kraków gr. 1

Jesień

Jesień była dla rezerw podobna do wiosny. Drużyna grała bezkompromisowo ( jedynie 2 remisy, przy 5 zwycięstwach i 6 porażkach ) i zdobyła 17 punktów, co dało 9 miejsce z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową. Łącznie jesienią w rezerwach zagrało 34 zawodników, więc widać że rotacja była bardzo duża.

Drużyny młodzieżowe

Junior młodszy – I Liga okręgowa Kraków

Wiosna

Jesienią 2020 drużyna wywalczyła awans i wiosną juniorzy młodsi grali i to  z powodzeniem w 1 lidze okręgowej. Zespół zajął 3 miejsce, przegrywając tylko z bardzo mocnymi drużynami Cracovii II i Progresu. Kadra składała się z zawodników z roczników 2004, 2005, 2006 i wyróżniających się zawodników z rocznika 2007. Łącznie w rozgrywkach zagrało 19 zawodników.

Junior starszy – II Liga okręgowa Kraków

Jesień

W połowie roku w związku ze strukturą  rocznikową  drużyny, zespół przeszedł do juniorów starszych, gdyż większość drużyny to chłopcy z rocznika  2004. Musieliśmy zaczynać w nowej kategorii wiekowej od 2 ligi i po bardzo dobrej grze zajęliśmy drugie miejsce, które zagwarantowało awans do 1 ligi juniorów starszych. Zespół cały czas się rozwija, zawodnicy wzmocnili się fizycznie i cały czas poprawiają się technicznie i taktycznie. Pomimo młodego wieku już siedmiu z nich zadebiutowało w drużynie seniorów. Bardzo liczymy na jeszcze większy rozwój zawodników i dobrą grę w lidze juniorów, jak i na stopniowe zasilanie kadry pierwszego zespołu. W jesiennych rozgrywkach w 10 spotkaniach zdobył 21 punktów, odnosząc 7 zwycięstw i 3 porażki i notując bilans bramkowy 31:14. W rozgrywkach zagrało 22 zawodników.

Trampkarz 

Wiosna - III liga okręgowa Kraków

Drużyna oparta w zdecydowanej większości na młodszym roczniku ( 2007 ) dzielnie walczyła ze starszymi rocznikowo drużynami, zajmując 3 miejsce i zdobywając w 6 meczach 12 punktów ( wygrywając 4 mecze i przegrywając 2 spotkania ) i zanotowała bilans bramkowy 31:10. Doskonała realizacja założeń przyczyniła się do dużej ilości strzelonych bramek i stwarzanych sytuacji pod bramką przeciwnika i przy pozytywnym zbiegu okoliczności pozwoliła na uzyskanie awansu do II Ligi !. Drużyna trenowała 3 razy w tygodniu, a w  rozgrywkach zagrało 21 zawodników. Oprócz regularnych rozgrywek MZPN drużyna rozegrała wiele spotkań sparingowych. 

Jesień - II liga okręgowa Kraków gr. 2

Doświadczenie zebrane w poprzednich rozgrywkach, gdy drużyna rywalizowała ze starszymi rocznikowo drużynami zaowocowało znaczącą poprawą gry indywidualnej i zespołowej co niewątpliwie miało znaczenie po uzyskaniu awansu i podczas gry w II Lidze. Dla wielu nieoczekiwanie nasi zawodnicy  byli rewelacją tej ligi. Długo zajmowali jedno z 2 pierwszych miejsc i tylko pechowa porażka w Radziszowie pozbawiła nas awansu do I ligi. 

Przez całą rundę chłopcy bardzo solidnie trenowali 3 razy w tygodniu,  pracowali nad nauczaniem i doskonaleniem działań indywidualnych, grupowych i zespołowych, ustalaniem pozycji zajmowanej w grze(gra na kilku pozycjach. Ważnym elementem w tej rundzie była  intelektualizacja zajęć piłkarskich(wiadomości o grze i jej uczestnikach, znaczenie wysiłku i odżywiania). Wyrównana kadra drużyny w rundzie wiosennej liczyła 21 zawodników. Drużyna ostatecznie zajęła w rozgrywkach 3 miejsce, w 12 meczach zdobywając 24 punktów ( 8 zwycięstw i 4 porażki, bilans bramek 37:20 ). W rozgrywkach zagrało 20 zawodników. 

Trampkarz młodszy

Wiosna – I LOTM 

Drużyna składająca się z zawodników rocznika 2007 oraz wyróżniających się zawodników z roczników 2008 oraz 2009 po uzyskaniu awansu rywalizowała w I LOTM. Dla wielu zawodników to był debiut w piłce 11-osobowej. Mimo że występowała duża rotacja, to drużyna prezentowała solidny poziom i w  8 meczach zdobyła 21 punktów ( 7 zwycięstw i 1 porażka, bilans bramkowy 63:9, co dało 2 miejsce w rozgrywkach. Drużyna trenowała 3 razy w tygodniu, a w rozgrywkach zagrało 18 zawodników.

Jesień – LOTM gr. 1

Drużyna oparta za zawodnikach z roczników 2008 oraz 2009 rywalizowała ze zmiennym szczęściem. W 10 meczach zdobyła 15 punktów ( 5 mecze wygrała a 5 przegrała, bilans bramkowy 50:28 ). Drużyna trenowała 3 razy w tygodniu, a w rozgrywkach zagrało 21 zawodników.

Młodzik

Wiosna – IILOM oraz III LOM

Wiosną w rozgrywkach występowały dwie nasze drużyny młodzika, złożone z zawodników urodzonych w 2008, 2009 i 2010 roku. Drużyny miały 3 jednostki treningowe w tygodniu. W okresie przedligowym, w styczniu, luty i marcu praktycznie co tydzień rozgrywały gry kontrolne a od kwietnia brały udział w rozgrywkach MZPN. Podczas pracy treningowej nacisk kładziono na

 nauczanie techniki indywidualnej 50/50%, czyli rozwój obu nóg, kształtowanie motywacji wewnętrznej(aspiracja osiągnięć, chęć zwyciężania),pokonywanie własnych „słabości”, jednocześnie cały czas pracowano nas ustalaniem pozycji zajmowanej w grze(gra na kilku pozycjach). Pierwsza drużyna młodzików grająca w II LOM, zajęła 5 miejsce,  w 10 meczach zdobyła 7 punktów ( 2 zwycięstwa, 1 remis, 7 porażek ), przy bilansie bramek 16:26. Druga drużyna młodzików grająca w IV LOM zajęła 3 miejsce, zdobywając 12 punktów w 7 meczach ( 4 zwycięstwa i 3 porażki ), przy bilansie bramek 23:28. W rozgrywkach 1 drużynie młodzików zagrało 19 zawodników, a w II drużynie zagrało 16 zawodników

Jesień – II LOM

Jesienią, II-ligowa drużyna oparta była na zawodnikach rocznika 2009, wspomaganych przez młodzików młodszych z rocznika 2010. W tej rundzie zaczęła procentować ciężka praca, ale i ogranie w rozgrywkach młodzików. Chłopcy, często grając nawet w bardzo kadrowo osłabionym składzie wykazywali się odpowiedzialnością i piłkarską dojrzałością. I to procentowało wynikami. 31 punktów w 14 meczach ( 10 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki ), przy bilansie bramek 45:15, dało 2 miejsce w tabeli i HISTORYCZNY AWANS DO I LIGI !. W rozgrywkach zagrało 21 zawodników. Zawodnicy nie poprzestali na zakończonej w połowie listopada lidze, rozgrywając w 2021 roku jeszcze 5 spotkań kontrolnych.

Młodzik młodszy 2009/2010

Wiosna – I LOMM

Po wygraniu jesienią drugiej grupy LOMM nasi zawodnicy z powodzeniem rywalizowali w I Lidze krakowskiej. Drużyna, która w dużej części oparta była na ówczesnych orlikach z rocznika 2010, z powodzeniem rywalizowała ze starszymi rywalami. Mało tego zdobyła wicemistrzostwo I LOMM. W 10 spotkaniach wywalczyła 17 punktów. 5 spotkań wygrywając, 2 remisując i 3 przegrywając. Drużyna trenowała 3 razy w tygodniu, a w rozgrywkach zagrało 20 zawodników.

Jesień – Małopolska Liga Młodzików Młodszych

Po raz pierwszy drużyna naszego klubu wystąpiła w lidze małopolskiej. Od dawna uważana za jeden z najlepszych roczników drużyna młodzików młodszych 2010, wystartowała w Małopolskiej Lidze Młodzika Młodszego. Rywalizacja w elicie, to nie tylko możliwość sprawdzenia się z najlepszymi, ale okazja do systematycznego podnoszenia swoich umiejętności. Okazało się że trzeba wierzyć w swoje umiejętności i „nie taki diabeł straszny”. Po 13 spotkaniach w stawce 20 drużyn nasi zawodnicy zajmują 6 miejsce, przed takimi ekipami jak Wisła, Cracovia, Hutnik czy Termalica. Zgromadzili 26 punktów, 8 spotkań wygrywając, 2 remisując i 6 przegrywając, przy bilansie bramkowym 49-22. Drużyna trenowała 3 razy w tygodniu, a w  rozgrywkach zagrało 15 zawodników.

Drużyny dziecięce

Grupa Orlik Starszy 2011

Grupa najliczniejsza, o solidnym potencjale piłkarskim. W zespole jest 33 zawodników podzielonych na dwie grupy ze względu na umiejętności piłkarskie. Trenują 3 razy w tygodniu po 1,5h. Mają dodatkowo jeden trening motoryczny i trening bramkarski. Na etapie "Orlika" oprócz działań  indywidualnych doskonalimy działania grupowe oraz działania zespołowe. Należy jednak pamiętać, że zostały podzielone na cztery obszary : prowadzenie piłki, gra 1 x 1, gra 2x2, gra 3x3, prowadzenie i przyjęcie piłki, rozwijanie inteligencji piłkarskiej. Graliśmy zarówno gry sparingowe jak i turnieje towarzyskie i turnieje MZPN. W okresie jesienno-zimowym było ich 10, na wiosnę 14. Zagrali między innymi w Bochni na Turnieju COMT, zajęli drugie i trzecie miejsce w Turnieju Węgrzce Cup, by na koniec roku wygrać w świetnym stylu Kmita Cup.

Grupa jest chętna do treningów, prezentuje poziom średni. Zarówno w treningu jak i meczach widać postęp w ich grze. 

Grupa Orlik Młodszy 2012

Grupa licząca 21 osób. Występuje podział na grupę początkującą i zaawansowaną. Są w tym roczniku zawodnicy z ponadprzeciętnymi umiejętnościami piłkarskimi ( charakteryzują się świetną motoryką, techniką i dojrzałością, często są podstawowymi zawodnikami nawet w starszym roczniku ). Grupa trenuje 3 razy w tygodniu po 1,5 h. Zawodnicy mają również trening motoryczny i bramkarski. Cele szkoleniowe skupiamy w 70% na działaniach indywidualnych, w około 20% działania grupowe oraz w około 10% działania zespołowe. Głównie zwracamy uwagę na zaangażowanie dzieci, rywalizację i współzawodnictwo. Zagraliśmy 12 turniejów w okresie wiosennym, 12 w okresie -jesienno-zimowym oraz uczestniczyliśmy w rozgrywkach  Kinderligi w okresie maj-czerwiec.

Wygraliśmy turnieje w Białym Kościele i Radziszowie, zajęliśmy drugie miejsca w Węgrzcach i w dużym Turnieju Cracow Cup oraz rywalizowaliśmy w Turnieju Kuźnia Mistrzów a także sparowaliśmy z wieloma mocnymi zespołami oraz graliśmy w turniejach MZPN. Nasi zawodnicy wielokrotnie nagradzani byli nagrodami indywidualnymi. Dla rocznika 2012 był dobry i wymagający rok.

Grupa Żak Starszy 2013

Grupa licząca 26 zawodników podzielonych na dwie grupy według umiejętności piłkarskich. Chłopcy trenują 3 razy w tygodniu po 1,5 h. Dodatkowo moją treningi motoryczne i trening bramkarski. Trening oparty jest na małych grach, sporo jest elementów technicznych, powoli wprowadzana jest taktyka i zasady gry. Grupa, która zrobiła największy postęp głównie dzięki systematycznej pracy zarówno w ciągu roku jak i na obozach piłkarskich. Bardzo zgrana grupa z zaangażowanymi rodzicami. Chętna do częstych gier, rywalizacji, wyjazdów. Dużo czasu spędzają również ze sobą poza treningami. Bardzo dobrze trenujący zespół, chętny i pracowity. Wszyscy chłopcy grupy ligowej są na dobrym, wyrównanym poziomie. To ich siła. Zagraliśmy 12 turniejów wiosną oraz 13 turniejów w okresie jesień -zima oraz Kinderligę w okresie maj - czerwiec. Graliśmy w Skawinie, Piaskach Wielkich, Brzesku, Prokocimiu, Piekarach, Skotnikach, Chrzanowie, Skale, Zabierzowie, Modlniczce, Rymanowie, Wolbromiu, Węgrzcach, Zelkowie, Radziszowie, Krzeszowicach, Myślenicach, Kętach, Białym Kościele i Krakowie oraz w turniejach MZPN. Rok 2021 dla rocznika 2013 był bardzo wymagający. Graliśmy nieustannie praktycznie w każdy weekend. Chłopcy zrobili duży piłkarski progres. Kinderliga, Pesmenpol Cup w Myślenicach, Kuźnia Mistrzów, Giganci Futbolu w Ketach czy Kopalnia Talentów gdzie rywalizowaliśmy z najlepszymi drużynami z całej Polski dały nam sporo satysfakcji i pokazały, że praca idzie w dobrym kierunku. 

Grupa Żak Młodszy 2014

Grupa licząca 27 zawodników. Zdolny rocznik, posiadający zawodników o sporych umiejętnościach. Trenują 3 razy w tygodniu i grają praktycznie w każdy weekend turniejowo lub sparingowo. Dodatkowo wprowadzone w tym roczniku są jednostki treningu motorycznego i bramkarskiego. Widać spory potencjał ruchowy. Chłopcy głównie dzięki rywalizacji robią spore postępy, uczą się, wiedzą czym jest porażka i zwycięstwo. Coraz mniej widoczny jest egocentryzm. Zaczynają dostrzegać pozytywy partnerów i gry zespołowej. Perspektywiczna grupa. Na wiosnę (8) i jesień (12) rozegraliśmy 20 turniejów i 2 ligi oraz odbyliśmy 2 obozy sportowe w Rymanowie i Modlnicy. Żaki młodsze miały również udany rok. Udało się zagrać kilka bardzo ciekawych turniejów z mocnymi rywalami. Wzięliśmy udział w Ekstralidze Talentów w Sosnowcu, zajęliśmy 3 miejsce w mocno obsadzonym Turnieju Smoka, wygraliśmy świetnie zorganizowany Turniej w Proszowicach i Niepołomicach. Zagraliśmy też w dużym Turnieju Cracow Cup i wzięliśmy udział w Kinderlidze organizowanej przez Kabel Kraków oraz rywalizowaliśmy w turniejach MZPN.

Grupa Skrzat Starszy 2015

Grupa liczy 24 zawodników. Treningi w tej grupie odbywają się 2 razy w tygodniu. Chłopcy znają zasady dyscypliny treningowej, potrafią przyswoić informacje, ich skupienie jest na wyższym poziomie niż poprzednie grupy. W treningu stosujemy proste elementy techniczne oraz gry 1x1i 2x2. Chłopcy trenują chętnie i systematycznie. Zespół zagrał w 4 Turniejach na wiosnę i 5 na Jesień. Graliśmy w Skawinie, Trzebini, Skotnikach, Piekarach, Bibicach, Brzesku, Białym Kościele i Modlnicy, w tym w turniejach MZPN.
W roczniku 2015 świetnie zaprezentowaliśmy się w Turnieju Szewczyka Dratewki w Piekarach. Przegraliśmy tylko jedno spotkanie pokazując wiele ciekawych, zespołowych akcji. Wygraliśmy również wszystkie potyczki w Turnieju w Białym Kościele.

Grupa Skrzat Młodszy 2016

Grupa liczy 20 zawodników. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu. Głównym celem jest zainteresowanie sportem. Zajęcia charakteryzują się wszechstronnością, stosowane są różne formy gry w piłkę. Biorąc pod uwagę naturalną potrzebę ruchu, wszystkie wykonywane ćwiczenia są wszechstronne, ogólnorozwojowe i pozytywnie wpływają na zdolności koordynacyjne dzieci. Ćwiczenia techniczne i taktyczne są wyłączone z planu zajęć. W grupie jest kilku zdolnych chłopców którzy mają nabyte umiejętności lub starsze rodzeństwo, które poza treningami poświęca im czas na piłkę. Z treningu na trening grupa uczy się i dojrzewa piłkarsko. Grupa rozpoczęła rywalizacje dopiero w rundzie jesiennej rozgrywając 3 Turnieje MZPN w Modlnicy, Swoszowicach i Brzesku. Gry z innymi zespołami to dla nich ogromne przeżycie i frajda.

Grupa Naborowa Rocznik 2018/2017

Grupa liczy 13 zawodników. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu. Trening opiera się na adaptacji, grach i zabawach ruchowych mających na celu rozwój  ciekawości dzieci oraz zainteresowanie ogólnie pojętym sportem i aktywnością ruchową. Jest to grupa najmłodsza, więc trudno w ich przypadku określić sportowy progres. Trening jest głównie zabawą i  elementem  przygotowywania do wejścia do najmłodszej grupy w systemie szkolenia, czyli do skrzatów młodszych.

Nie sposób nie wspomnieć o naszych trenerach. To dzięki ich profesjonalizmowi i zaangażowaniu nasze drużyny ciągle się rozwijają i notują sportowy progres. W 2021 roku z naszymi  drużynami pracowali Krzysztof Szumiec, Piotr Pasternak, Dariusz Pyzioł, Piotr Janik, Mihail Ivasiuc, Wojciech Grzybowski, Michał Stebnicki oraz Marcin Żak.

Jak widać rok 2021 to ponad 200 meczów, kilkadziesiąt turniejów, hektolitry potu wylane na
treningach przez ponad 300 zawodników, to setki zaangażowanych w pasję swych dzieci rodziców, to
grupa sponsorów i partnerów, z Gminą Wielka Wieś na czele. Wszystkim gratulujemy postawy i
osiągniętych wyników oraz mamy nadzieję że 2022 rok będzie jeszcze lepszy dla całej BŁĘKITNEJ
rodziny !

Dariusz Pyzioł

Komentarze

Komentarze zostały wyłączone

Partnerzy